Pogled na četvrtu rundu s Bilog Briga!

Pogled na četvrtu rundu s Bilog Briga

MNK Zaton je nastavio u istom prošlosezonskom ritmu: Nightlife pa onda futsal.

Skupina A

Otočki derbi kola odigrale su ekipe Drakmar Sali i Mala Rava, a pobjedu su odnijeli momci iz Sali od kojih se S. Frka istakao zabivši dva puta. Za Ravu počasni pogodak dao je I. Šoletić. Obje ekipe su se dogovorile da iduću svoju utakmicu odigraju na otvorenom igralištu na otočiću zloglasnog imena Mrtovnjak.

MNK Zaton je nastavio u istom prošlosezonskom ritmu: Nightlife pa onda futsal. Da izlazak van dan uoči utakmice nije dobra ideja još jednom je pokazala utakmica između dva stara nogometna znanca. Dehidrirani i mamurni zatonjani s jedne strane i K. Radeta s druge trasirali su prvu ovosezonsku pobjedu Ljevice.

Preporođeni Rupalj petardom je ispratio goste iz Donjih Raštana. U prvom poluvremenu nije se desilo ništa što bi ušlo u zapisnik utakmice da bi u drugom eksplodirala petarda. Prvo je R. Zdrilić s dva pogotka otvorio golijadu da bi trovremenski taft odnosno A.Pavić postigao sljedeća tri pogotka za konačnih 5-0.

Najveći preokret kola nam je priuštio Deportivo la Murvica senzacionalnom nadoknadom tri gola zaostatka. S druge strane privlačani su imali na otvaranju utakmice, utakmicu snova. Već u 12′ je bilo 0-3 i već su polako gledali ka idućoj utakmici. Pred kraj poluvremena su dobili malo otrježnjenje u vidu smanjenja rezultata na 2-3 no ni tad se nisu trznuli. Nonšalantno su ušli i u drugo poluvrijeme te ih je ekipa Deportiva kaznila s još dva pogotka i potpuno preokrenula veliki zaostatak.

Mladostaši su dva puta vodili na utakmici i oba puta prosuli puni plijen. Prvo je Tolj zabio za vodstvo, a tim rezultatom se i otišlo na odmor. Početkom drugog poluvremena Vošta je izjednačila preko Jukića da bi zatim ponovno u vodstvo Mladost doveo Matešić. U posljednjim trenutcima utakmice djelić dekoncentracije s jedne i djelić znanja Paleke vagu je postavilo na sredinu i bodovi su se ravnopravno podijelili.

Još jedan preokret u ovom kolu priuštilo je Briševo. Nakon što su u prvom poluvremenu gubili 1-0 u drugom su uspjeli preokrenuti rezultat. No krenimo redom, prvo je u 11′ D. Iličić doveo ekipu Termin u vodstvo i s tim se rezultatom otišlo na odmor. Drugo poluvrijeme Briševo je rezerviralo za sebe i pogotcima I. Ćurkovića i M. Grubića potpuno preokrenulo rezultat.

Skupina B

Bali su prekrasno otvorili utakmicu ranim Pedišićevim golom da bi na polovici prvog poluvremena F. Čolak izjednačio. U samom finišu prvog dijela potpuni preokret napravo je Čolak, ali ovaj put Hrvoje. Činilo se da će opet biti utakmica preokreta, ali momci iz Balia su imali druge planove. Prvo je M. Pedišić u 22′ izjednačio rezultat, a tek je u 37′ isti igrač ponovno vratio vodstvo za Bali. U va bank igri Krneze uspjeli su samo primiti još jedan zgoditak kojeg je postigao M. Gobin i postavio konačni rezultat 4:2.
Osam mladi sedam golova primilo – traži se ‘ko nije. Bila je to jednosmjerna utakmica koju je apsolutno izdominiralo Sinjoretovo. Do poluvremena je to bilo i podnošljivo za Osam mladi jer zaostatak od dva pogotka je nadoknadiv. B. Katuša i A. Čavka su postigli golove u prvom poluvremenu za Sinjoretovo. Drugo poluvrijeme je poluvrijeme za zaborav Osam mladi jer su se golovi nizali kao na traci. Redom su golove davali S. Šalina, B. Katuša svoj drugi, F, Ljumeži dva u nizu, a utakmicu je zaključio svojim drugim pogotkom S. Šalina. Valja napomenuti da je M. Ćurković iz Osam mladi pred kraj utakmice zaradio crveni karton.

Tri puta je Smiljevac vodio i tri puta je Valencija stizala. Nikako nisu smiljevčani uspjeli prelomiti utakmicu i to im se na kraju osvetilo podjelom bodova. Svakako treba izdvojiti A. Dundovića iz Smiljevca i K. Rogića iz Valencije zbog postignuta po dva zgoditka. Dugo, dugo ništa da bi u zadnje četiri minute stala cijela utakmica. Lomila se tako utakmica do 36’ dok lopta nije došla do T. Perića koji je poentirao za vodstvo. Samo minutu nakon toga isti igrač povećava vodstvo, a AM Čirjak je do kraja utakmice postigao pogodak i zaradio žuti karton.