Pogled na petu rundu s Bilog Briga
Sv. Ante Visočane je svojih 5 pogodaka zabilo u prvih 15 minuta tako da su ostatak utakmice odigrali rekreativno.
SKUPINA A
Dinamičnu utakmicu odigrali su Briševo i Ljevica Zadar. I. Ćurković je u 6′ minuti pogodio za Briševo, a do kraja poluvremena je I. Budan poravnao rezultat na 1:1. I drugo poluvrijeme utakmicu otvara pogotkom Briševo i to pogotkom M. Grubića. S dva vezana pogotka Ljevica Zadar preokreće rezultat , a pogotke su postigli D. Radeta i A. Dujmović. Ekspresno rezultat na 3:3 postavlja I. Grabovac. U. 30′ konačni rezultat postavlja MH Grubić te s tim pogotkom Briševo odnosi sva tri boda.
Mali Caffe je i ove sezone na početku lige istaknuo kandidaturu za promociju u viši rang. Četiri odigrane utakmice i četiri pobjede. U ovom kolu su se sastali s ekipom Termin. Prvo poluvrijeme je proteklo u izjednačenom ritmu, a to pokazuje i rezultat prve dionice. Na semaforu je bilo 2:2, a prvo je poveo Termin preko S. Narančića u 8′ da bi tek pred kraj poluvremena izjednačio M. Čirjak. U posljednjoj minuti prvog poluvremena mreže su se tresle još dva puta. Prvo je M. Zekan ponovno doveo Termin u prednost da bi u istoj minuti J. Čirjak poravnao rezultat. Cijelo drugo poluvrijeme je stalo od 25′-27′ pa krenimo redom. Prvo je N. Šimunac po prvi puta doveo Mali Caffe u vodstvo da bi već u sljedećoj minuti Termin poravnao preko A. Jergana. Zaključno u 27′ loptu u mrežu je po drugi put pospremio N. Šimunac i tim okončao utakmicu.
Iz pouzdanih izvora sam saznao da je ekipa Zatona krenula s pripremama za Novogodišnju noć. Za sad su u fazi testiranja koliko mogu popiti alkoholnih pića da im ne bi ponestalo kad jednom dođe Nova godina. S druge strane Rupalj još nije krenuo s tim pripremama već su prionuli zabijanju golova. Već u 1′ L. Bilaver je doveo Rupalj u prednost, a I. Demo je poduplao vodstvo. Sport pomaže pri bržoj apsorpciji alkohola, a najbrže apsorbira i posljedično zabio na utakmici Š. Peša u 28′. Kad su se tribine počele pitati hoće li A. Pavić upasti u golgetersku krizu i jednu cijelu utakmicu apstinirati od golova hitno je s dva gola demantirao sve prisutne. Prvo je zabio u 35′, a samo minut kasnije i svoj drugi pogodak.
Rupalj je u strašnoj formi, može li ga ‘ko zaustaviti?
Mala Rava je superiorno i suvereno otvorila utakmicu. Već u prvom napadu su poveli golom J. Rnjka, a drugi gol su postigli u 10′. Treći pogodak je ponovno u 17′ zabio J. Rnjak, a Deportivo la Murvica je uspio samo smanjiti do kraja poluvremena rezultat preko J. Mičića. Drugo poluvrijeme Deportivo je bolje otvorilo te je s pogotcima A. Jukića i drugim pogotkom J. Miočića poravnalo rezultat. Test karaktera je ipak s pozitivnim položila Mala Rava zabivši pobjednički gol, a postigao ga je J. Rnjak kao svoj treći na utakmici.
Murvički Deportivo je najatraktivniji klub treće lige, gledateljima pruža sjajne preokrete.
Sv. Ante Visočane je svojih 5 pogodaka zabilo u prvih 15 minuta tako da su ostatak utakmice odigrali rekreativno. Mrežu Val de Ghisa već u 3′ je načeo S. Sikirić, a A. Srzić je u 9′ povećao na 2:0. U 11′ su postignuta dva pogotka i oba su završila u mreži val de Ghisa. Prvo je svojim drugim pogotkom A. Srzić povećao rezultat na 3:, a G. Baričević je zabio za 4:0. Igrala se 13′ kad je Val de Ghisi prvi put ozbiljnije zaprijetio i iz te šanse postigao pogodak preko S. Cvitanovića. A. Srzić je svojim trećim pogotkom zaokružio utakmicu u 15′.
Iako je već u poznim godinama, ikona zadarskog futsala Drago Verunica je i dalje jedan od najboljih igrača treće lige.
Vošta je pobjedu u 5. kolu platila možda visokom cijenom. Naime uz 5 postignutih golova skupili su i 4 žuta kartona koja im se kasnije mogu vratiti. U prvom poluvremenu u zapisnike je ušao samo pogodak L. Paleke u 14′. Tek se pred zadnju četvrtinu utakmice počelo dešavati nešto zanimljivo. U 27′ R. Mitrović je povećao vodstvo, a nedugo za tim u 31′ razliku je smanjio Š. Basioli. Š. Jukić sa svoja dva pogotka vraća uvjerljivu prednost na stranu Vošte, a R. Mitrović je postavio konačni rezultat 5:1 u 36′.
F. Katuša je u 7′ zabio za vodstvo Donjih Raštana, a u smiraj prvog poluvremena je zabio L. Džaja za izjednačenje te se tako otišlo na predah. Drugo poluvrijeme pogotcima za Mladost je otvorio M. Svetić, a gol je pridodao i I Matešić. Do kraja utakmice je J. Katuša uspio samo smanjiti rezultat, a za podjelu bodova nije se imalo snage unatoč tome što je L. Džaja zaradio crveni karton u posljednjoj minuti susreta.
SKUPINA B
Nakon prošlotjednog debakla svi su se pitali može li Osam Mladi isprati taj gorak okus. Da s druge strane nije bio Smiljevac možda bi i uspjeli. Prva tri pogotka na utakmici postigli su igrači Smiljevca i to A. Dundović u 4′, I. Kožul u 12′ i A. Dundović svoj drugi pogodak u 26′. U tim trenutcima se očekivala još jedna katastrofa Osam mladi no L. Krnčević i M. Šestan su do kraja utakmice uspjeli smanjiti rezultat te koliko-toliko popraviti opći dojam.
K. Čvrljević je u 8′ doveo Aenonu u vodstvo, a D. Zrilić je u 11′ povećao vodstvo. Do kraja poluvremena K. Rogić je uspio smanjiti rezultat te se rezultatom 1:2 otišlo na odmor. Poravnanje rezultata za Valenciju je osigurao L. Bukvić no na kraju utakmice se ponovno ukazao K. Čvrljević te postigavši još jedan zgoditak bodove prebacio na Aenonin mlin.
Eci peci pec je najbolji opis utakmice. Prvo je serijom dva pogotka Zemunik došao u vodstvo i to preko Š. Fabijana i S. Medveda. Na red je došao Jadran Vrsi koji je sa svoja dva pogotka poravnao rezultat. Pogotke su dali K. Čošić i M. Božić. Kolo sreće se okrenulo na zemuničku stranu te su oni na kraju postigli još dva pogotka preko F. Medveda i Š. Fabijana. Ovu pobjedu Zemunik je ostvario uz izostanak možda najvažnije karike kluba u liku i djelu Luke Buljata.
Tri gola, šest žutih kartona, dva crvena kartona je rezime ove vatrene utakmice. Prvo je u 4′ F. Ljumeži zabio za vodstvo Sinjoretova da bi u 7′ M. Katić izjednačio za Krnezu. U prvom poluvremenu su pala dva zgoditka i tri žuta kartona. Koškanje F. Čolaka i A. Čavke u 35′ završilo je drugim žutim kartonima što je značilo da njih dvojica završavaju svoje utakmice. U posljednjim sekundama utakmice B. Katuša je postigao pogodak za pobjedu Sinjoretova
U skupini B svoju kandidaturu za promociju visoko je istakao Bali petom pobjedom u nizu. Ovaj put pala je Slivnica. Kako nema nikakvog zapisa iz prvog poluvremena još se ne zna je li se isto odigralo, a ni drugo poluvrijeme nije pružilo neku dramaturgiju. Tek u 32′ Bali su preko M. Pedišića došli u vodstvo, a samo četiri minute kasnije rezultat je povećao L. Kurtin. Počasni pogodak za Slivnicu postigao je L. Lerga u 36′.
