Connect with us
Example HTML page

Pogled na 7. kolo 2. ŽMNL

2. LIGA

Susjedni derbi između Tornada i Sukošana ispunio je očekivanja, bilo je puno preokreta, sjajnih poteza i atraktivnih golova.

Sedmo kolo otvorili su Raštane Kanela i Brodarica. Brodarica je u susret ušla kao favorit, ali ono što smo vidjeli na terenu nije bilo niti sjena dosadašnje Brodarice. Utakmica spada u koš s lošijim utakmicama ove sezone. Iako su Raštančani poveli preko M. Ikića, a Brodarica preokrenula s dva pogotka Ante Škare Raštane su u samom finišu susreta uspjeli doći do velikog boda.

Sedmo kolo donijelo je i prvi poraz za Bili Brig, bolji od njih su bili igrači Primorca s koje odlično vodi Jure Perković. Primorac je pogotcima Lučića i Šituma vodio 2:0, da bi u samom smiraju utakmice Perica uspio ublažiti poraz.

Susjedni derbi između Tornada i Sukošana ispunio je očekivanja, bilo je puno preokreta, sjajnih poteza i atraktivnih golova, a naša prognoza u najavi 7. kola se obistinila, Žmire i Smolić su postigli pogodak. Gosti iz Sukošana su poveli preko Labusa, da bi samo tri minute kasnije za domaće izjednačio Mate Režan. Novo vodstvo Sukošanu donosi već spomenuti Smolić. Totalni preokret Tornadu i velika tri boda donijeli su Mate Režan i Žmire.

Višnjik se nakon par odličnih igra napunio samopouzdanja, ali su ovo kolo naletjeli na nemilosrdu galovačku mladost koju je ovaj put predvodio Marko Kožul. Iako je Višnjik u dva navrata vodio Galovčani su još jednom nakrcali mrežu protivnika za veliko slavlje od 10:5.

Kontrol Biro je na pogon tria Zanki – Jo. Bašić – Genda porazio Dasiadda iako su momci Danijela Zubčića imali povoljan rezultat sve do 36. minute, ali iskustvo i zajedništvo KB-a je ovaj put presudilo te trenerski dvojac Dražić-Kevrić mogu mirno raditi ostatak tjedna.

Za Poljica Brig (iako oslabljeni neigranjem Dundovića) se očekivalo da će pružiti jači otpor Stanovima. Tumina Bojna je obrambene zadatke odradile na vrhunskom nivou, a isticao se kapetan Šarlija. U napdačkom dijelu sjajan su posao odrađivali Pahljina i Jović za novi trobod i siguran put ka vrhu.

Kolo su sinoć zaključili Samba i Murvica u općinskom derbiju. Samba je došla u vodstvo nakon zvuka sirene iz akumuliranog kaznenog udarca. U drugom poluvremenu Samba je također imala vodstvo, da bi na kraju nakon jedne greške primili pogodak za 2:2. Ovim rezultatom zasigurno Murvičani mogu biti zadovoljniji s obzirom da ne znaju za bod(ove) već pet kola.