Pogled na 21. kolo 3. ŽMNL

3. LIGA A

Uzbudljivo je bilo ovo 21. kolo 3. ŽMNL, a najviše je Briševo profitiralo iz njega preuzevši lidersku poziciju skupine A.

Skupina A

Utakmicu starih rivala Mali Cafe i Mladost mnogi su u najavi opisivali kao potencijalno najuzbudljiviju utakmicu kola. Sama utakmica je krenula kao što se i očekivalo uz blagu premoć Malog Cafea koji je u 11′ preko K. Nakića i poveo. No tad je uslijedilo ono što je tek pokoji navijač Mladosti mogao i sanjati. Naime serijom 5 pogodaka u nizu Mladost je zadala smrtonosni udarac Malom Cafeu. Na semaforu je tako u 30′ pisalo pomalo nestvarnih 1-5, a u zadnjih 10′ postignuta su još 3 pogotka i to 1 je postigao Mali Cafe, a 2 je postigla Mladost. Ovim porazom Mali Cafe je prepustio svoju lidersku poziciju Briševu.

Najuzbudljiviju, a i najefikasniji susret kola odigrali su Vošta i Mala Rava. Na susretu je postignuto 17 pogodaka, a kladioničarski kazano utakmica je išla iz 1 u 2. Prvo poluvrijeme dosta komforno je pripalo Vošti, a rezultat 6-2 je nagovještavao potencijalni potop Male Rave. Uz evidentno gubljenje daha na utakmici Vošta je ipak u zadnjih 10 minuta susreta ušla kao momčad u prednosti te su svi očekivali da će tu prednost i sačuvati. No u zadnjih 10′ Mala Rava je ubacila u brzinu više te je pomalo nevjerojatno uspjela nadoknaditi zaostatak, a nije stala na tome. Kad je David Karaban u 38′ zabio svoj 5 pogodak na utakmici Mala Rava je napravila potpuni preokret i pomalo iznenađujuće došla do bodova nakon što su na poluvremenu bili u dubokom ponoru.

Iako je Zaton svu nadu polagao u J. Ledića za osvajanje bodova protiv Deportivo la Murvice to se ipak nije dogodilo. Poveo je Zaton preko P. Radmana u 9′, a tek pri kraju poluvremena Deportivo la Murvica je uspjela izjednačiti da na predah ode koliko toliko zadovoljna. U drugom poluvremenu na terenu je postojala samo jedna ekipa. Bila je to ekipa Deportivo la Murvice koja je zabila tri pogotka. Strijelci u nastavku su bili B. Glavan i dva Suraća i to Mario i Antonio.

Od kad je H. Ražov pojačao redove Donjih Raštana vidi se pomak na bolje u njihovoj igri. Pobjeda protiv Privlake 2017. to najbolje demonstrira i budi nadu da se fenjer može predati nekom drugom do kraja sezone.

A. Jergan je odlučio svojom individualno igrom susret između Termina i Ruplja postigavši 3 pogotka. Ovom pobjedom Termin se uspio odlijepiti od posljednje dvije ekipe i polako putuje ka sredini tablice dok se Rupalj do kraja prvenstva mora potruditi da ostane u toj istoj sredini tablice.

Skupina B

Iako je Sv. Ante Visočane na noge Valenci došao samo s jednom zamjenom na klupi to im je ipak u konačnici bilo dovoljno za 3 boda. Ovom pobjedom Sv. Ante Visočane održao je korak i ostao vjerna pratnja prvoplasiranom Baliu.

Jadran Vrsi furiozno je otvorio utakmicu i već u 10′ imao prednost 4-0. Tek je F. Ljumeži uspio smanjiti rezultat pri kraju tog prvog poluvremena. Možda je Jadran počeo prerano slaviti bodove i malo su zanemarili igru, a Sinjoretovo je to kaznilo s 3 pogotka u drugom dijelu i konačnim rezultatom 4-4 obje ekipe mogu biti nezadovoljne. Svoju dobru igru iz prvog poluvremena Jadran Vrsi nije uspjelo sačuvati, a s druge strane Sinjoretovo svojom dobrom igrom u drugom poluvremenu nije uspjelo potpuno preokrenuti rezultat. Bilo kako bilo po bod će dobiti obje ekipe.

Osam mladi teškom mukom se na kraju ipak dokopalo jednog boda u dvoboju s Crvenim kućama. Tri puta je Osam mladi gubilo i tri puta su se uspijevali vraćati u utakmicu za taj jedan vrlo bitan bod.

Iznenađenje kola nam je priuštila Aenona gostujućom pobjedom nad Slivnicom. Da će Slivnica imati problema dalo se naslutiti već u prvih 8′ kad su gubili 2 razlike. No nije se Aenona dala te su do kraja susreta povećali razliku i odnijeli pobjedu 3-7 koju nitko nije prognozirao prije početka susreta.

Da nije Krneza imala raspoloženog I. Vulića u svojim redovima bilo bi vatrometa. Ovako su se mogli spokojno osloniti na njegovo futsal umijeće, a on im se odužio s dva pogotka. pred kraj susreta Val de Ghisi je uspio zabiti svoj počasni pogodak za konačnih 4-2.