Izvještaj II.kola 3.ŽMNL

3. LIGA A

Izvještaj II. kola 3.ŽMNL skupina A i skupina B

Briševo- Udruga navijača Tornado Zadar 0-2

Od samog starta u ovaj susret ušlo se oprezno. Briševo je u ovom susretu ostalo bez pogodaka, obrana Tornada bila je neprobojna.
Sve promašaje Briševa u 25.minuti kažnjava jedan od najboljih pivota u trećim ligama, Ivan Sarić. Nakon toga momčad Tornada nije dopustila pogrešku u obrani i izjednačujući pogodak. u 40. minuti Ivan Vulić rješava ovaj susret i postavlja konačni rezultat 0-2. Sljedeće kolo:Mali caffe Lišane-Briševo,Tornado Zadar-Škabrnja

Sv.Ante Visočane-Mala Rava 3-2

Već u 13. minuti utakmice domaćini ostaju bez Matea Bukvića(izravni crveni karton). Tu grešku iskorištava Antonio Batur i dovodi
Malu Ravu u vodstvo. 3. minute poslije vodstvo ekipe s otoka je udvostručeno , ovaj put strijelac je Tomislav Fuzul. U posljednjoj minuti
prvog poluvremena Martin Bukvić vraća nadu ekipi iz Visočana. Drugo poluvrijeme bilo je nezanimljivo do posljednje dvije minute. Predrag Verunica i Martin Bukvić uzimaju stvari u svoje ruke i sva tri boda nose u Visočane. Sljedeće kolo:Osam Mladi-Sv.Ante Visočane, Mala Rava – Valencia

Zara – Novi Bokanjac 0-6

Sjajno otvaranje ovogodišnjeg prvenstva za Novi Bokanjac. U prva dva kola najefikasnija su momčad lige sa postignutih 15. pogodaka.
U ovom susretu Marin Gospić postigao je hattrick,Šime Klarin dodao je dva pogotka dok je Martin Škoda zabio prvijenac za Bokanjac.
Momčad Zare u ovom susretu nije mogla parirati daleko kvalitetnijem i uigranijem protivniku. Sljedeće kolo:Novi Bokanjac-Zadranka, Slivnica-Zara

Zadranka-Poljica Brig 4-0

Zadranka u svom prvom ovogodišnjem nastupu u ligi odnosi sva tri boda. Prvo poluvrijeme bilo je zanimljivo sa pregršt šansa za jednu i drugu ekipu.
Prvi pogodak momčad Zadranke postigla je u 20.minuti(Ivan Jadreško). Nakon toga slijedi vatreno drugo poluvrijeme. Već u 21. minuti Valentino Beretin zarađuje izravni crveni karton. Nakon toga momčad Poljica se raspala i Zadranka je samo dovršila već početi posao. U 22. minuti pogodak postiže Ivica Grđan. Nakon toga još dva pogotka djelo su Ivana Jadreška i Josipa Vučenovića. Sljedeće kolo: Novi Bokanjac-Zadranka, Poljica slobodna

Valencia – Ražanac 1-4

Valencia je u ovom susretu bila favorit ali ovogodišnje predstave Ražanca jednostavno su odlične. Ražanac u prva dva kola igra sjajno i mogao bi biti pravo iznenađenje skupine A. Valencia jedno vrijeme ne može računati na svog najboljeg igrača i taj izostanak za njih će biti pravi problem. Ražanac je postigao 4.pogotka što nam govori da obarana Valencije nije više homogena kao u prijašnjim sezonama. Strijelci za Ražanac:Ivan Marelić-2,Tomislav Ivaz, Marin Žagar. Sljedeće kolo:Ražanac-Privlaka, Mala Rava-Valencia

Škabrnja-Osam Mladi 1-4

Utakmica sa najviše prekšaja u ovoj sezoni. Momčad Škabrnje u susret ulazi odlično i nekoliko puta trese vratnicu gostiju. Momčad Osam Mladi
izgledala je bezidejno do ulaska Danijela Rige, on u svoju ekipu donosi brzinu i agresivnost u napadu i obrani. U 14.minuti pogađa bliži kut vratara Škare i rezultat je 1-0. Drugo poluvrijeme je bilo jako interesantno. Škabrnja ponovno pogađa vratnicu i jako je blizu pogotkaSve neiskorištene prilike Škabrnje iskorištava Toni Čulina i povećava vodstvo svoje ekipe. Škabrnja se ne predaje i u 34. minuti Josip Brkić zabija za 2-1.Nakon toga vratar Škabrnje igra rukom izvan šesterca i zarađuje crveni karton. Toni Čulina i Danijel Rigo to iskorištavaju i postižu još dva pogotka za Osam Mladi. Sljedeće kolo: Osam Mladi-Sv.Ante Visočane, Tornado Zadar – Škabrnja

Privlaka 2017 – Slivnica 0-1

Tvrda utakmica puna prekršaja i sa malo prilika sa obje strane. Slivnica je pobijedila pogotkom Jurice Brkljače.Privlaka je pokušala izjednačiti
ali Slivnica je u obrani bila organizirana i nije dopustila da prime neki jeftini pogodak. Utakmica sa čak 7. žutih kartona.
Sljedeće kolo:Ražanac-Privlaka, Slivnica- Zara

Skupina B

Mali Pariz-Suhovare 0-4

Momci iz Suhovara očitali su lekciju novopečenim trećeligašima. Suhovare su imale četiri različita strijelca(Branko Glavan,Ivan Rodić,Dakir Jurica) što nam govori da su svi bili raspoloženi . Dino Stura zaključao je svoja vrata . Mali Pariz svoju šansu tražit će u nadolazećim susretima. Sljedeće kolo: Sukošan-Mali Pariz, Suhovare-Azine

Termin-Sukošan 10-3
Termin je napokon pokazao svu svoju kvalitetu i znanje . Vratar Sukošana deset puta je lopzu vadio iz svoje mreže. Želja termina bila je pre jaka i sukošanci nisu mogli parirati njihovom ritmu. Toni Plazibat postigao je hattrick, Stipe Šalina hattrick, Marko Belić 1 pogodak, Ivan Slamnjaković dva pogotka,Zoran Patača 1 pogodak. Strijelci za Sukošan :Filip Smolić -2, Joso Sudinja. Sljedeće kolo:Krneza-Termin, Sukošan-Mali Pariz.

Jadran Vrsi-Mnk Pag 2-2

Napokon jedan pozitivan rezultat za Jadran.
Protiv vrlo dobre momčadi Paga izvukli su veliki jedan bod. Pažani su imali vodstvo 2-0 ali trećeligaško iskustvo vratilo je Jadran u život. Strijelci za Jadran:Joško Mitrović,Anton Tomrecaj . Strijelci za Pag:Jure Radan, Josip Žunić Sljedeće kolo: Deportivo-Jadran Vrsi , Mnk Pag-Crvene Kuće

Zemunik- Krneza 1-3

U drugom kolu na rasporedu je bio derbi između Zemunika i Krneze. Cijelu utakmicu Zemunik je imao inicijativu ali sve greške kaznila je ekipa Krneze. Nekoliko puta zatresla se vratnica Dominika Brkljače, čak je i Dino Paleka (vratar) zatresao vratnicu topovskim udarcem sa centra. Ali to nije bilo dovoljno za slavlje protiv precizne ekipe iz Krneze. Jedini pogodak za Zemunik postigao je Denis Fabijan u posljdenjoj minuti. Andro Matak, Ivan Šoletić i Petar Čolak bili su strijelci za Krnezu. Sljedeće kolo: Dassiado-Zemunik,Krneza-Termin

Debeljak-Dasiaddo 3:3
Napokon se probudila momčad Dasiadda. Prvi osvojeni bod u novoj sezoni. Fer i korektna utakmica bez žutih kartona . Debeljak je ispustio vodstvo dva puta iako je imao bolju igru. Strijelci za Debeljak:Mate Strenja-2, Tomislav Torbarina. Strijelci za Dasiaddo:Ante Kevrić-2, Ivan Šimičević. Sljedeće kolo:Dasiaddo-Zemunik, Futsal Murvica -Debeljak.

Azine-Deportivo la Murvica 3:9

Azine nisu imale odgovor na iskustvo ekipe iz Murvice . Sastav Deportiva preiskusan je da gubi bidove protiv novih ekipa. Azine imaju cijelo prvenstvo za uigravanje. Strijelci:Josip Mičić-hattrick, Marko Šarić hattrick, Branimir Tokić dva pogotka, Danijel Surać . Strijelci za Azine : Mateo Jurkin-2 , Marko Matešić. Sljedeće kolo:Suhovare-Azine,Deportivo -Jadran Vrsi

Crvene Kuće-Futsal Murvica 2-3
Futsal Murvica misli ozbiljno . Dugogodišnje favorite za osvajanje treće lige pobijedili su u njihovom prvom ogledu. Utakmica je bila sjajna puna preokreta . Futsal Murvica povela je 2-0 ali Crvene Kuće vraćaju se u drugom poluvremenu . Odlučujući trenutak utakmice je crveni karton Luke Prtenjače nakon prigovora sucu. Futsal Murvica nakon toga zabija za veliku pobjedu! Strijelci Crvene Kuće:Antonio Marić, Luka Prtenjača Jr. Strijelci za Futsal Murvicu:Stjepan Vukančić, Niko Lučić, Mario Surać. Sljedeće kolo: Futsal Murvica-Debeljak, Mnk Pag -Crvene Kuće