3. LIGA A

Izvještaj započinjemo sa skupinom B

Skupina B

Debeljak-Mnk Pag 4:7

U prvih 10. minuta činilo se da je Debeljak riješio pitanje pobjednika,rezultat je bio 3:0(Strenja,Kovač,Smolić). Pag se ne misli predati i u razmaku od 9.minuta postižu tri pogotka ali pritom i primaju jedan pa se na poluvrijeme ide rezultatom 4:3 za Debeljak. Momčad Debeljaka odigrala je sjajno prvo poluvrijeme ali kao da se nisu pojavili na drugo. Pag od 33.do 37. minute postiže 4 pogotka i rješava pitanje pobjednika. Filip Smolčić tri puta je pogodio domaću mrežu , inače sjajan vratar velikog nogometa koji brani boje Nk Dalmatinca iz Crnog. Sljedeće kolo:Mnk Pag-Mnk Zemunik,Deportivo la Murvica-Debeljak.

Azine-Sukošan 0:4

Azine nisu imale snage za prvu pobjedu ove sezone. Već u 1.minuti Nino Grdović dovodi Sukošan u vodstvo. Nakon toga gledali smo jednu dosta izjednačenu utakmicu do kraja prvog poluvremena. U drugom dijelu Sukošan sa tri pogotka rješava pitanje pobjednika(Bičić,Sudinja,Smolić). Sukošan se ovom pobjedom priključuje gornjem domu ljestvice dok Azine ostaju prikovane za dno. Sljedeće kolo:Mali Pariz-Azine,Sukošam-Jadran Vrsi.

Crvene Kuće-Deportivo la Murvica 4:2

Već u 3.minuti Luka Prtenjača dovodi Crvene Kuće u vodstvo sjajnim pogotkom. Neopreznost Crvenih kuća najbolje iskorištavaju Šime Paleka i Antonio Surać koji u razmaku od dvije minute preokreću rezultat. Crvene Kuće bude se u drugom dijelu dok momčad Deportiva nestaje. Antonio Marić dva puta pogađa mrežu gostiju i uz pomoć Josipa Vulića(jedan pogodak) rješava pitanje pobjednika. Sljedeće kolo:Deportivo la Murvica-Debeljak,Suhovare-Crvene Kuće

Jadran Vrsi- Suhovare 5:2

Momčad Jadrana priredila je iznenađenje kola i pobjedila favoriziranu momčad Suhovara. U razmaku od samo 3.minute Jadran postiže tri pogotka i na poluvrijeme ide sa velikih 3:0(Predovan,Bukva,Tomrecaj). Suhovare se bude u drugom poluvremenu i od 25. do 29. minute postižu dva zgoditka( Kezić,Rodić). Sve nade gostujuće ekipe padaju u vodu u 35. i 36. minuti kad Frane Milutin dva puta zabija ze veliku pobjedu Jadrana. Sljedeće kolo: Sukošan-Jadran Vrsi,Suhovare-Crvene Kuće.

Krneza-Dasiaddo 5:2

Krneza upisuje 4. pobjedu u 4. kolu i osvaja maksimalnih 12.bodova . Već u 3.minuti Petar Čolak pogađa za vodstvo Krneze. Nakon toga zatišje do drugog poluvremena. Petar Čolak postiže svoj drugi pogodak u 25.minuti, nakon njega u strijelce se upisuju : Luka Matak,Andro Matak,Luka Dušević. Utješne pogotke za Dasiaddo postižu Dominik Alić i Nino Surić. Sljedeće kolo:Dasiaddo-Termin,Futsal Murvica-Krneza.

Termin-Mali Pariz 1:1

Činilo se da je ovo večer Mnk Termina. U 3. minuti Zoran Patača dovodi Termin u vodstvo. Nakon toga vidjeli smo mnoštvo propuštenih prilika i za jedne i za druge. Sve promašaje Termina u 25.minuti kažnjava Karlo Režan i postavlja konačni rezultat susreta 1-1. Sljedeće kolo: Dasiaddo-Termin,Mali Pariz-Azine

Zemunik-Futsal Murvica 3:4

Ovaj susret opravdao je sva naša očekivanja. Prvih pet minuta vidjeli smo ispitivanje snaga i jedne i druge strane. Nakon toga u 6. i 7. minuti Futsal Murvica postiže dva pogotka(Zdrilić,Vukančić). Zemunik se ne predaje i u 10.minuti Leon Marojević postiže pogodak. Nakon toga 10.minuta šahovske igre u kojoj se Zemunik bolje snalazi i zabija za 2:2 (Denis Fabijan). U drugi dio Murvica ulazi sjajno i već nakon pet minuta vraća svoje vodstvo ( Mario Surać). Zemunik je u ovom susretu imao nekoliko odličnih prigoda, jedan indirekt , tri slobodna udarca u drugom dijelu. Sve promašaje Zemunika u 35.minuti kažnjava Vice Lučić. Nekoliko sekundi kasnije Leon Marojević postiže pogodak i vraća neizvjesnost u susret. Rezultat se nije mijenjao i Futsal Murvica odnosi velika 3.boda. U ovom susretu valja pohvaliti Marija Suraća i Ivana Zdrilića iz Futsal Murvice , i Leona Marojevića i Ivana Buljata iz redova Zemunika na sjajno odigranoj utakmici. Sljedeće kolo:Mnk Pag-Zemunik, Futsal Murvica-Krneza.

Skupina A

Sv.Ante Visočane-Tornado Zadar 4:8

Tornado Zadar trenutno je najveće iznenađenje treće lige. Drugoplasirana su momčad sa 10.osvojenih bodova. U ovom susretu pobijedili su momčad Sv.Ante i zabili im čak 8 pogodaka. Ivan Sarić odigrao je sjajn susret i postigao je hattrick, momčadski kolega Ivan Vulić također postiže hattrick . Još po jedan pogodak za Tornado postižu Andrija Šišeta i Anđelo Dražević. Sv.Ante nije mogao parirati mladoj i rastrčanoj ekipi Tornada. Golove za njih su postigli: Filip Aleksić-2,Mateo Bukvić i Martin -Božo Bukvić. Sljedeće kolo:Tornado-Valencia, Mali caffe Lišane-Sv. Ante Visočane.

Valencia-Osam Mladi 1:5

Valecia i Osam Mladi odigrali su jedan zanimljiv susret. Šime Alvir dovodi goste u vodstvo u 7.minuti. Nakon toga gledamo tvrdu utakmicu bez izglednijih prilika za ekipe. U posljednjim sekundama prvog poluvremena Valenciu u susret vraća Ivan Ćoso pogotkom iz slobodnog udarca. Drugo poluvrijeme Osam Mladi ubacuju u višu brzinu i ne dopuštaju Valenciji da zaprijeti golu. Toni Čulina uzima stvari u svoje ruke i postiže 4.pogotka u 11.minuta i rješava pitanje pobjednika. Sljedeće kolo:Tornado-Valencia, Osam Mladi-Privlaka.

Privlaka – Mala Rava 1:0

Mala Rava nikako da pronađe formu, nekadašnji drugoligaši trenutno se nalaze na dnu treće lige. Kod Privlake se može vidjeti kako su podigli razinu igre na jedan nivo više . Drugo kolo za redom pobjeđuju. Vid Begonja pogodio je za pobjedu Privlake u 29.minuti. Sljedeće kolo:Osam Mladi-Privlaka, Mala Rava-Zara.

Poljica Brig- Novi Bokanjac 1:5

Novi Bokanjac vraća se na pobjedničke staze velikom pobjedom protiv Poljica. Od samog starta Bokanjac je preuzeo inicijativu i prijetio protivnicima. Šime Klarin u 7.minuti dovodi Bokanjac u vodstvo. Jurica Šarić vraća Poljica u život pogotkom u 13.minuti. U drugom poluvremenu Bokanjac rješava pitanje pobjednika i postiže četiri pogotka(Grgec,Smolić,Prenđa,Klarin) . Sljedeće kolo:Slivnica-Poljica Brig, Bokanjac slobodan.

Škabrnja – Mali caffe Lišane 1:3

Nakon početnog vodstva Škabrnje , Lišane preuzimaju inicijativu i postižu tri pogotka (Kristijan Plazina-2), Šime Kartelo. Škabrnja je upala u malu krizu i trenutno imaju samo 3.boda.Lišane još ne znaju za poraz i trenutno imaju 7 bodova. Sljedeće kolo:Briševo-Škabrnja, Mali caffe Lišane-Sv.Ante Visočane.

Zadranka-Slivnica 2:2

Zadranka i Slivnica odigrale su sjajnu utakmicu gdje je izjednačen rezultat najpošteniji ishod.Obje ekipe imaju kapacitete za prva dva mjesta i možemo očekivati borbu za play off pozicije do kraja lige. Strijelci za Zadranku:Ivica Grđan, Jadreško Ivan. Za Slivnicu:Sandro Kalac, Lovre Lerga. Sljedeće kolo:Slivnica-Poljica Brig,Ražanac-Zadranka

Zara-Ražanac 2:4

Ražanac ne posustaje u lovu za prve dvije pozicije. Nakon poraza prošlo kolo , ovaj tjedan upisali su 3 .ligašku pobjedu. Zara ostaje najlošija ekipa lige bez osvojenog boda. Strijelci za Ražanac:Tomislav Ivaz-2, Edi Zelić, Roko Miletić. Strijelci za Zaru:Albert Rasi i Syla Jozef. Sljedeće kolo: Mala Rava-Zara, Ražanac-Zadranka