Izvještaj VI.kola 3.ŽMNL

3. LIGA A

Izvještaj započinjemo sa skupinom B.

Zemunik-Deportivo la Murvica 4:2

Zemunik dolazi do svoje druge uzastopne pobjede . U jednoj izjednačenoj i teškoj utakmici pobijedili su dobru ekipu Deportiva. Prvo poluvrijeme proteklo je u jednoj izjednačenoj igri u kojoj se Deportivo u dva navrata vraćao iz rezultatskog deficita. Drugo poluvrijeme momčad Zemunika imala je inicijativu . Postigli su dva pogotka u posljednjih deset minuta i sva tri boda otišla su put Zemunika. Denis Fabijan postigao je hattrick , Ivan Buljat pogodio je jednom. Strijelci za Deportivo: Antonio Surać i Josip Mičić. Sljedeće kolo: Suhovare – Zemunik , Deportivo la Murvica-Krneza .

Crvene Kuće-Sukošan 0:6

Crvene Kuće držale su se točno 20.minuta. Nakon toga prava golijada Sukošanaca . Filip Smolić već se nekoliko kola nameće kao prvo ime Sukošana. U ovoj utakmici postigao je hattrick. Nino Grdović postigao je dva pogotka dok je Marin Dijan postigao jedan. Sukošan igra sjajno i može se nadati većem rangu. Sljedeće kolo: Sukošan-Debeljak, Mali Pariz-Crvene Kuće.

Debeljak-Suhovare 1:8

Od početka susreta moglo se vidjeti tko ima više želje za pobjedom. Do desete minute , Suhovare su postigle četiri pogotka i već u prvom dijelu rješeno je pitanje pobjednika. Debeljak je imao snage samo za počasni pogodak koji je djelo Ćendrima Memčaja. Toni Lulić postigao je hattrick, Kristijan Jurešić-2, Marko Lulić , Ivan Rodić i Josip Šunić postigli su po jedan pogodak. Sljedeće kolo: Sukošan-Debeljak , Suhovare-Zemunik.

Termin- Azine 5:1

Azine nisu imale snage za iznenaditi Termin. Termin je opravdao ulogu favorita i lagano osvojio tri boda. Igrači Termina bili su iznad prosječno efikasni , pet različitih strijelaca zatresli su mrežu Azina. Iako su Azine na poluvremenu imale X , nedostajalo je iskustva kojeg momčad Termina ima napretek. Tomislav Proroković postigao je pogodak za Azine . Strijelci za Termin: Marlon Duspara, Toni Plazibat, Zoran Patača, Stipe Šalina i Marko Belić. Sljedeće kolo: Futsal Murvica-Termin, Azine- Jadran Vrsi

Krneza-Mnk Pag 2:3

Krneza je doživjela prvi poraz u novoj sezoni. Presudila im je 35. minuta . U kobnoj 35. minuti primili su dva pogotka . Krneza je imala veliku šansu za izjednačenje ali promašili su najstrožu kaznu u posljednjim minutama. Strijelci za Krnezu: Ivan Babić-2. Strijelci za Pag: Filip Smolčić, Antonio Maržić, Josip Žunić. Sljedeće kolo: Deportivo la Murvica-Krneza, Mnk Pag-Dasiaddo .

Dasiaddo – Futsal Murvica 3:5

Veliki povratak Jure Ćustića na vrata Murvice . Nakon prvog poraza sezone, izbornik Futsal Murvice, Kristijan Starčević pravi sjajan potez u liku i djelu Jure Ćustića. Dasiaddo je imao veliku šansu za pozitivnim rezultatom. Ante Lučić nije dopustio iznenađenje , postigao je hattrick. Mario Surać i Ivan Anić postigli su po jedan pogodak. Strijelci za Dasiaddo: Lovre Matak , Ivan Šimičević , Marko Stanić. Sljedeće kolo: Futsal Murvica-Termin, Mnk Pag- Dasiaddo .

Jadran Vrsi- Mali Pariz 2:5

Mali Pariz upisao je svoju prvu pobjedu . Momčad predvođena Režanima odigrala je sjajan susret . Jadran nikako ne može pronaći pravu formu. Mali Pariz je pokazao da ima kvalitete, ali ono što njima fali je iskustvo. Svih pet pogodaka postigli su dečki prezimena Režan: Petar – 2, Roko-2 , Josip. Strijelci za Jadran : Stipe Predovan i Frane Milutin. Sljedeće kolo: Azine-Jadran Vrsi, Mali Pariz-Crvene Kuće.

Skupina A

Sv.Ante Visočane – Briševo 3:2

Sv . Ante drugo kolo za redom pobjeđuje svoje protivnike. Iako su imali velikih problema sa ekipom iz Briševa uspjeli su u posljednjih deset minuta postići dva pogotka i upisati pobjedu. Sv.Ante u vodstvo dolazi već u 1.minuti preko Matea Bukvića. Odgovor Briševa nije se dugo čekao, Ivan Grabovac lijepim pogotkom vraća stvari na početak. Prvi dio drugog poluvremena bio je potpuno izjednačen. Jednu grešku obrane Visočana kažnjava Bajlo ,u tom trenutku rezultat je 2-1 u korist Briševa. Sv.Ante se ne predaje, od 31. do 35. minute postižu dva pogotka i svojoj ekipi donose vrijedna tri boda. Strijelci su bili Stipe Kevrić i Božo Genda. Sljedeće kolo:Škabrnja-Sv.Ante, Briševo-Valencia

Valencia-Mali caffe Lišane 4:6

Teniskim rezultatom Mali caffe dolazi do pobjede protiv Valencie. Nakon neočekivanog poraza prošlo kolo , Mali caffe morao je ići na pobjedu. Mali caffe cijeli susret imao je prednost, na svaki pogodak Valencie odgovarali su jednim svojim pogotkom . Najistaknutije ime kod ekipe iz Lišana je Dino Ledenko koji je postigao hattrick. Valencia se nije predavala, cijelo vrijeme pratili su tempo Lišana i uspjeli su postići četiri pogotka, nažalost po njih-nedostižna. Josip Burčul postigao je dva pogotka, Josip Gobin jedan i Ivan Ćoso jedan. Kod Lišana : Neven Šimunac jedan, Bruno Mandušić jedan i Šime Kartelo jedan, ( strijelac hattricka naveden je gore u tekstu). Sljedeće kolo:Briševo-Valencia, Mali caffe Lišane-Privlaka

Poljica Brig- Ražanac 3:3

Poljica su ispustila pobjedu u posljednjim sekundama utakmice. Cijeli susret imali su rezultatsku dominaciju na terenu koju su prosuli u posljednje dvije minute. Edi Zelić već u 6.minuti dovodi Ražanac u vodstvo. Vodstvo Ražanca nije dugo trajalo, Roko Čavić zabija sam sebi za 1:1. Nakon toga Šime Knežević dovodi Poljica Brig u vodstvo. Činilo se da je priči došao kraj u 30. minuti susreta, Domagoj Miletić pogađa za 3:1. Neopreznost u obrani Poljica koristi Ivan Festini i smanjuje njihovu prednost, i u zadnjoj minuti Ivan Marelić postiže izjednačujući pogodak koji Ražanac gura na drugo mjesto. Sljedeće kolo:Mala Rava-Poljica Brig, Ražanac-Novi Bokanjac.

Novi Bokanjac-Slivnica 6-2

Novi Bokanjac nametnuo je svoj ritam od početka susreta i već do desete minute imaju prednost dva nula. Martin Škoda u razmaku od jedne minute postiže dva pogotka . Drugo poluvrijeme ekipa Slivnice pokušala je vratiti susret u egal ali na njihovu žalost, to im nije uspjelo. Postigli su samo dva utješna pogotka u 23. i 28. minuti. Ivan Prenđa zabio je jedan pogodak, Mihael Viduka jedan, Donat Smolić jedan i Marin Gospić također jedan . Kod Slivnice su rspoloženi bili Ante Lerga i Sandro Kalac. Sljedeće kolo: Ražanac-Novi Bokanjac, Slivnica slobodna.

Zadranka-Mala Rava 7:1

Teško je otkriti problem kod Male Rave. Prošlih sezona igrali su sjajan futsal i od njih očekujemo da to probaju nastaviti u ovoj sezoni. Zadranka je u ovaj susret ušla “jako” i nije dopuštala Maloj Ravi nikakva iznenađenja. Većina igrača bila je raspoložena za pogodak u redovima Zadranke. Ivan Jadreško zabio je dva pogotka, Karlo Rados jedan, Ivica Jurica jedan, Ivan Barko jedan, posljednji zadrankin pogodak bio je autogol Ante Fantova. Kod Male Rave jedini precizni igrač bio je Luka Korenov. Sljedeće kolo: Osam Mladi-Zadranka,Mala Rava-Poljica Brig

Zara-Osam Mladi 5-7

Osam Mladi u susret su ušli furiozno. Dominik Buljat sjajno pogađa u 4.minuti za jedan nula. Nedugo nakon toga Jozef Syla poravnava rezultat. Susret se smirio do 11. minute kada Ante Paleka zabija eurogol za vodstvo Osam Mladih. Do kraja prvog dijela u strijelce su se još upisali Čulina i Rigo. Drugo poluvrijeme započinje pogotkom Syle za smanjenje prednosti Osam Mladi. Nakon toga u istoj minuti Ante Paleka i Rigo postižu pogodak za 6:2. Činilo se da je susretu došao kraj u 34.minuti pogotkom Marina Šestana . Zara uvodi golmana igrača i pravi velike probleme protivničkoj ekipi. U tri minute postižu tri pogotka , lopta je sva tri puta išla na drugu stativu gdje je bio sam igrač Zare koji nije imao težak posao. Zara nije imala snage za iznenađenje kola ali mora im se priznati, malo je falilo. Sljedeće kolo: Osam Mladi-Zadranka, Tornado Zadar-Zara.

Privlaka-Tornado Zadar 1:2

Susret koji se uživo prenosio na svih sedam kontinenata. Brojni Gledatelji ispred malih ekrana svjedočili su jednoj tvrdoj utakmici sa malo prilika. U takvim okolnostima bolje se snašla ekipa Tornada koja se vraća na pobjedničke staze. Filip Tomrecaj zabio je dva pogotka i poveo je navijače Zadra do nove pobjede. Velike zasluge idu voditeljima ekipe Ivanu Sariću i Duji Hrgoviću na sjajno spremljnoj taktici. Privlaci je nadu donio Branimir Lipotica u 36.minuti ali granitna obrana Tornada više nije popuštala. Sljedeće kolo: Mali caffe Lišane-Privlaka, Tornado Zadar-Zara