Izvještaj III.kola 3.ŽMNL

3. LIGA A

Skupina A

Ražanac-Privlaka 1-2

Prvi subotnji susret donio je iznenađenje kola. Nakon dvije uzastopne pobjede , Privlaka je nanijela prvi poraz Ražancu.
Ražanac nije imao sreće jer je njihov igrač Ivan Marelić u posljednjoj minuti postigao autogol. Privlaka je došla u vodstvo preko Stanka Marčića dok je Ražanac izjednačio preko Roka Čavića. Jedna zanimljiva utakmica puna preokreta . Privlaka može lakše disati jer su upisali prvu pobjedu u ovogodišnjem prvenstvu. Sljedeće kolo: Zara-Ražanac,Privlaka-Mala Rava.

Novi Bokanjac-Zadranka 2-3

Drugo iznenađenje kola priredila je ekipa Zadranke koja je pobjedila dosadašnjeg lidera prvenstva. Start iz snova za Novi Bokanjac, Ivan Prenđa u ranoj fazi susreta pogađa za vodstvo. Ivan Jadreško imao je druge planove i postiže dva pogotka i daje veliki doprinos pobjedi Zadranke. Za Novi Bokanjac pogodio je još Jure Grgec . Za Zadranku Ivica Jurica postigao je jedan pogodak. Novi Bokanjac neočekivano je izgubio i ovaj poraz znači pad na ljestvici za čak 5.mjesta. Zadranka je u prvenstvo ušla sjajno i u prva dva kola upisala je dvije pobjede.Sljedeće kolo:N.Bokanjac-Poljica Brig, Zadranka-Slivnica.

Udruga navijača Tornado Zadar-Škabrnja 5-2

Škabrnji je u ovom susretu prvenstveno presudila kratka klupa. Poveli su pogotkom Stipe Bilavera , ali kratka rotacija nije mogla izdržati napade Tornada. Kod Tornada se posebno istaknuo Josip Zrilić koji je postigao hattrick, Anđelo Dražević dodao je još dva pogotka. Za Škabrnju je još jednom pogodio Stipe Bilaver. Tornado je u prva tri kola bez poraza i trenutno je drugoplasirana ekipa lige. Škabrnja u punom sastavu može pobijediti većinu ekipa u ovojh ligi. Sljedeće kolo:Sv.Ante Visočane-Tornado Zadar, Škabrnja-Mali caffe Lišane.

Mala Rava – Valencia 2-2

Podjela bodova u ovom susretu najpošteniji je ishod istog. Po igri dvije jako slične ekipe koja su većini ekipa veliki problem. Mala Rava imala je vodstvo od 2-0, ali Valencia je uspjela do kraja susreta postići dva pogotka. Mala Rava Došla je u vodstvo preko Ante Fantova i Stipe Šarlije. Strijelci za Valenciu (Luka Martić , Nino Gulan). Sljedeće kolo:Privlaka-Mala Rava, Valencia-Osam Mladi.

Osam Mladi-Sv.Ante Visočane 7-2

Sv. Ante nije imao odgovora na visoki presing Osam Mladi od početka susreta. Već na poluvremenu rezultat je bio 3-0 za Osam Mladi. Sv.Ante je u drugom dijelu pokušao iznenaditi Osam Mladi sa golmanom igračem, ali pokazalo se to kao loša strategija. Primili su još 4. pogotka. Jedina svjetla točka u momčadi gostiju bili su Predrag Verunica i Lorenco Kajtazi koji su i postigli pogotke za svoju momčad. Valja izdvojiti Marina Šestana kao igrača koji je bio prevaga na ovom susretu. Strijelci za Osam Mladi: Toni Čulina -2, Danijel Rigo-2,Dominik Buljat,Hrvoje Paleka , Marino Šestan. Sljedeće kolo:Valencia-Osam Mladi,Sv.Ante-Tornado Zadar.

Mali caffe Lišane-Briševo 6-2

Mali caffe demolirao je mladu momčad Briševa . Gostujući vratar je čak 6.puta morao po loptu u vlastitu mrežu.Briševo je jedna od najmlađih ekipa lige i ova sezona poslužit će im za uigravanje i spremanje za nadolazeće susrete. Mali caffe pokazao je ozbiljnost i upisao prvu pobjedu u drugom nastupu ove sezone. Strijelci za Mali Caffe(D.Ledenko -2,L.Nimac-2,N.Šimunac,Š.Kartelo), strijelci za Briševo(Michelangelo Bajlo i David Prepkalaj). Ssljedeće kolo:Škabrnja-Mali caffe, Briševo – slobodni.

Slivnica – Zara 3-2

Slivnica je teškom mukom došla do druge pobjede u ovogodišnjem prvenstvu.Lovre Lerga postigao je dva pogotka dok je Roko Lerga postigao jedan. U momčadi Zare jedini raspoloženi igrači bili su već svima poznati dvojac ,Syla Jozef i Alfred Gegaj. Zara se u ovom susretu probudila u onom
trenutku kad su ostali sa igračem manje. Nikolla Lekke zaradio je crveni karton. Zara u ovogodišnje prvenstvo nije ušla po svojim planovima i ako žele izbjeći posljednju poziciju na ljestvici , morat će se jako potruditi.Sljedeće kolo:Slivnica-Zadranka, Zara-Ražanac.

Skupina B

Dasiaddo-Zemunik 2-5

Zemunik se u ovom susretu lako obračunao sa ekipom iz Poličnika. U najavi sam prozvao Karla Šaru koji je u ovom kolu postigao jedan pogodak i bio igrač susreta. Tijekom cijelog susreta Zemunik je kontrolirao igru i rezultat. Leon Marojević postigao je dva pogotka, Ante Rudić jedan dok je Krešimir Buljat postigao svoj prvijenac. U momčadi Dasiadda jedini raspoloženi igrači bili su Josip Kevrić i Lovre Matak. Zemunik ovom pobjedom hvata vrh ljestvice . Momčad Dasiadda trenutno je pri dnu prvenstvene ljestvice. Sljedeće kolo: Krneza – Dasiaddo, Futsal Murvica – Zemunik.

Krneza-Termin 3-2

Krneza je sa ovom pobjedom dokazala da su jedni od favorita za plasman u veći rang . Problem Termina je taj što u početke susreta ulaze olakotno i primaju brze pogotke. Krneza se pokazala kao jedana čvrsta ekipa koja nije ispustila tri pogotka prednosti. U momčadi Termina iz kola u kolo
nameće nam se jedno ime a to je Toni Plazibat, dečko koji u svakom susretu daje svoj maksimum. Strijelci za Krnezu: Ivan Babić-2, Petar Čolak, Strijelci za Termin: Toni Plazibat i Zoran Patača . Sljedeće kolo: Krneza-Dasiaddo,Termin-Mali Pariz

Futsal Murvica – Debeljak 7-2

Nakon trećeg kola slobodno možemo reći da je Futsal Murvica prvi favorit za osvajanje treće lige. Iz kola u kolo podiže se forma Murvičana što nam pokazuju njihovi rezultati. Debeljak je pokazao da znaju igrati , ali to im nije bilo dovoljno za pozitivan rezultat.Jedini raspoloženi igrač u redovima Debeljaka bio je Mate Strenja koji je postigao dva pogotka. Strijelci za Futsal Murvicu:Vice Lučić-3,Ante Lučić,Stjepan Vukančić, Mario Surać. Sljedeće kolo donosi nam veliki derbi između Futsal Murvice i Zemunika, Momčad Debeljaka ugostit će Mnk Pag.

Mnk Pag-Crvene Kuće 4-2

Mnk Pag iznenadio je Crvene Kuće i preko mosta odnio sva tri boda. Iz kola u kolo vidimo veliki napredak u igri Paga koji konkurira za prve dvije pozicije. Crvene Kuće izgubile su drugi susret za redom i iznenadile sve ljubitelje treće lige lošom formom u početnoj fazi prvenstva. Jedini raspoloženi igrač u redovima gostiju bio je Antonio Marić koji je postigao dva pogotka. Strijelci za Pag:Filip Smolčić-2, Karlo Bukša -2. Sljedeće kolo:Debeljak-Pag, Crvene Kuće – Deportivo

Suhovare – Azine 9-5

Pratitelji treće lige preko aplikacije bili su zbunjeni ovim “vaterpolskim”rezultatom. Azine u ovaj susret ulaze ozbiljno i uzimaju rano vodstvo. Njihovo vodstvo trajalo je jednu minutu . Već u 6.minuti preokret Suhovara i rezultat je sad 2-1. Nakon toga Azine prave preokret i sjajno zabijaju dva pogotka i dolaze u vodstvo. Iskusna momčad Suhovare nije dopustila iznenađenje i do kraja susreta zabili su čak 7. pogodaka. Strijelci za Suhovare:I.Rodić-2,T.Lulić-2, B.Glavan-2,D.Jurica,K.Jurešić -2. Strijelci za Azine: F.Matković-3, M.Jurkin-2. Sljedeće kolo Azine dočekuju Sukošan i tu vidim šansu za prvu pobjedu Azina, Jadran Vrsi- Suhovare.

Sukošan-Mali Pariz 5-3

U susjednom seoskom derbiju Sukošan je Pobijedio Mali Pariz . Nakon teškog poraza prošlo kolo , Sukošanci su pokazali karakter i sjajnom igrom pobijedili Parižane. Mali Pariz nije ušao dobro u ovo prvenstvo , moraju se više uigrati da bi bili konkurentni vodećim ekipama. Sukošan je u vodstvo došao u 10.minuti preko Nina Grdovića. Dvije minute poslije Gabriel Režan vraća neizvjesnost u susret. Filip Smolić do kraja poluvremena postiže dva pogotka i donosi Sukošanu vodstvo. Šime Raspović postigao je zgoditak u 28.minuti za vodstvo Sukošana od tri razlike. Emilio Režan i Roko Režan u istoj minuti postižu pogotke i svojoj ekipi daju šansu u posljednjih 10. minuta. Nisu imali snage za izjednačenje već su primili pogodak u posljednjoj minuti (Šime Raspović). Sljedeće kolo: Azine-Sukošan,
Termin-Mali Pariz.

Deportivo la Murvica – Jadran Vrsi 1-0

Susret bez puno šansi i bez puno pogodaka, jedini pogodak djelo je Franka Suraća u 30.minuti. Deportivo dolazi do važnih bodova dok momčad Jadrana nikako da pronađe formu u novoj sezoni. Sljedeće kolo:Crvene Kuće- Deportivo la Murvica, Jadran Vrsi-Suhovare

Nakon tri odigrana kola u skupini B možemo izvući zaključak da je ova liga najizjednačenija liga u Futsal Zadru.